SIGO organiseert de lezing: geef darmkanker geen kans
Iedere dag verliezen 8 families in België een dierbare aan darmkanker. Dat zijn er bijna 250 per maand. Nochtans is darmkanker volgens alle criteria van de World Health Organisation de ‘ideale ziekte’ om vroegtijdig op te sporen. Indien vroegtijdig opgespoord, is de kans op genezing méér dan 90 %. Er bestaat jammer genoeg nog een groot gebrek aan kennis over dit onderwerp. De mythes en misverstanden over bijvoorbeeld het darmonderzoek zijn nog wijd verspreid.
Wist je dat de bloedtest op de stoelgang eigenlijk ‘poepsimpel’ is? Wist je dat het 8 à 10 jaar duurt vooraleer een kleine poliep eventueel uitgroeit tot een kwaadaardig gezwel? Wat zijn de symptomen van darmkanker? Hoe kunnen we darmkanker vermijden? Wat is de rol van een gezonde levensstijl? Hoe vaak komt darmkanker voor? Is het altijd erfelijk of familiaal? Hoe zit het met het Vlaams bevolkingsonderzoek ? Wat zijn de complicaties van een coloscopie?
Op deze en vele andere vragen geeft Dr. Luc Colemont een duidelijk en helder antwoord in ‘mensentaal’. Een boeiende uiteenzetting, met een lach en een traan, die slechts één doel voor ogen heeft: minder leed door darmkanker, méér gezonde levensjaren! Het woord ‘infotainment’ is hier zeker op zijn plaats!
SIGO is het intergemeentelijk samenwerkingsverband van gemeenten Zoersel, Zandhoven, Wijnegem, Ranst, Malle, Schilde en Brecht. Jaarlijks bundelen deze gemeenten hun kennis en financiën samen om een uitgebreid preventie- en gezondheidsaanbod te voorzien voor de inwoners.
Heeft u vragen over het aanbod of suggesties? Twijfel niet om één van de gemeenten te contacteren.
Wanneer?
Maandag 2 maart 2026 van 19:30 tot 22:00