Cadeaubonnen

Afdrukken

Het juiste cadeau kopen voor iemand is niet gemakkelijk. En zelfs als je wel weet wat te kopen, in welke maat, kleur, merk ...
In dat geval zijn de cadeaubonnen van de gemeente Brecht misschien wel de ideale oplossing!

Waar zijn ze te koop?

Je kan de gemeentelijke cadeaubonnen aankopen op volgende plaatsen:

  • gemeentehuis (Gemeentepark 1, 2960 Brecht)
  • administratief centrum (Kerklei 1, 2960 Sint-Job-in-'t-Goor)
  • dienst vrije tijd (Gemeenteplaats 1, 2960 Brecht)

Openingsuren:

MA         09.00 tot 12.00 uur - 18.00 tot 20.00 uur
DI           09.00 tot 12.00 uur
WO        09.00 tot 12.00 uur 
              13.00 tot 16.00 uur
DO         09.00 tot 12.00 uur
VR         09.00 tot 12.00 uur
ZA         10.00 tot 12.00 uur (enkel vrije tijd)

De bonnen hebben een waarde van 5 of 10 euro, je kan ze combineren naargelang het bedrag dat je wil schenken. De bonnen kunnen gespendeerd worden bij meer dan 100 deelnemende handelaars en marktkramers uit Brecht. Ook alle gemeentelijke diensten aanvaarden de cadeaubonnen als betaalmiddel.

De bonnen zitten verpakt in een mooie omslag waar ook de lijst met deelnemende handelaars en marktkramers in terug te vinden is. 
Je kan ze het hele jaar door aanschaffen voor elke gelegenheid zoals verjaardag, jubileum, enz…
 

handelaars cadeaubonnen Brecht weergeven op een grotere kaart

De cadeaubon als geschenk voor jou werknemer

Afhankelijk van de gelegenheid en de begunstigde, kan de gemeentelijke cadeaubon ook fiscaal voordelig zijn.

Voor alle onderstaande gevallen geldt een vrijstelling van de sociale lasten.

Hieronder vindt u de jaarlijkse maximumbedragen (incl. BTW) per type gelegenheid en per

werknemer.

Eindejaarsfeesten

Maximumbedrag per jaar per werknemer (incl. BTW): 35€ + 35€ / kind ten laste
Geschenken in de vorm van cadeaubonnen zijn 100% fiscaal aftrekbaar, als ze een totaal
bedrag van 35 euro/jaar/werknemer en 35 euro/jaar/elk kind ten laste van deze werknemer
niet overschrijden en toegekend worden n.a.v. het Sinterklaasfeest, Kerstmis of Nieuwjaar.

Regelgeving

KB van 11 juli 2003 tot vervanging van art. 19, paragraaf 2, 14e, van het KB van 28 november
1969 tot uitvoering van de wet van 27 juni 1969 tot herziening van de besluitwet van 28
december 1944 betreffende de maatschappelijke zekerheid der arbeiders.

 

Eervolle onderscheiding

Maximumbedrag per jaar per werknemer (incl. BTW): 105€ per dienstjaar (min. 105€, max. 875€)
Geschenken in de vorm van cadeaubonnen die aan de werknemer worden overhandigd
wanneer hij een eervolle onderscheiding ontvangt zijn 100% fiscaal aftrekbaar als ze een
totaal bedrag van 105 EUR per jaar per werknemer niet overschrijden.

Regelgeving

Idem (zie eindejaarsfeesten)

Pensionering

Maximumbedrag per werknemer (incl. BTW): 35€ per dienstjaar (min. 105€, max. 875€)
Geschenken in de vorm van cadeaubonnen die aan een werknemer worden overhandigd ter
gelegenheid van zijn pensionering zijn 100% fiscaal aftrekbaar als ze een bedrag van 35 euro
niet overschrijden per volledig dienstjaar dat de werknemer bij de betrokken werkgever in
dienst is en met een totaal bedrag van tenminste 105 euro en maximum 875 euro.

Regelgeving
Idem (zie eindejaarsfeesten)

Huwelijk of wettelijk samenwonen

Maximumbedrag per jaar per werknemer (incl. BTW): € 200
100% fiscaal aftrekbaar & RSZ-vrijstelling

Anciënniteit (25 of 35 jaar)

Maximumbedrag per jaar per werknemer (incl. BTW): 1x maandelijks brutoloon, resp. 2x maandelijks brutoloon
Niet fiscaal aftrekbaar, wel RSZ-vrijstelling

Speciale gelegenheden (verjaardag bedrijf, evenementen, …)
Geringe waarde, zijnde max. 50€.
Niet fiscaal aftrekbaar, wel RSZ - vrijstelling

Regelgeving
Circulaire Ci.RH.242/554.090 (AOIF 28/2002) dd. 16.12.2002

De cadeaubon als relatiegeschenk

Maximumbedrag per jaar (incl. BTW): 
- Indien minder dan € 125 / jaar / begunstigde: geen fiscale fiche en 50% fiscaal aftrekbaar
- Indien meer dan € 125 / jaar / begunstigde: fiscale fiche (281.50, met vermelding van het
  bedrag en de begunstigde) en 100% fiscaal aftrekbaar

Let op:

•De gever kan weliswaar de kost voor 100% aftrekken, de ontvanger van de bon wordt
wel belast op de waarde van de bon! Wat niet erg geapprecieerd zal worden.
Bijkomend: indien de fiche niet wordt ingevuld, is de geschenkbon niet aftrekbaar (en
de mogelijkheid tot een bijkomende boete).