Huidige coronomaatregelen in Brecht (geldig vanaf 5/8)

Als inwoner van Brecht moeten we ons houden aan de huidige coronamaatregelen die in heel België gelden (zie onderaan de nationale maatregelen). Aangezien de besmettingen in de provincie Antwerpen hoog zijn, heeft de gouverneur van de provincie EXTRA provinciale maatregelen opgelegd voor alle gemeenten binnen de provincie, ook Brecht dus. Bijkomend gelden er specifiek voor enkel onze gemeente ook lokale richtlijnen. Onderaan een overzicht.
 

Nationale maatregelen geldig in heel België

De coronacijfers stijgen, daarom legt de nationale veiligheidsraad maatregelen op om de verspreiding af te remmen. Onderstaande nationale maatregelen gelden sinds woendag 29/7 tot minstens eind augustus: 

Sociale bubbel

 • 5 vaste contacten voor een heel gezin voor 1 maand (kinderen onder 12 jaar niet meegerekend) waarmee je nauw contact mag hebben

Evenementen

 • Aantal bezoekers op evenementen wordt beperkt naar 100 (binnen) en 200 bezoekers (buiten).
 • Een mondmasker is ook daar verplicht.
 • Voor uitstappen, recepties en privéfeestjes geldt een maximum van 10 personen (kinderen jonger dan 12 jaar niet meegerekend)

Winkelen

 • je gaat alleen naar de winkel en mag er maximaal 30 minuten blijven
   

Meer info over de nationale maatregelen: https://www.info-coronavirus.be/
 

Extra maatregelen in de provincie Antwerpen en dus ook in Brecht

In de provincie Antwerpen zijn het aantal besmettingen hoog, daarom kondigde de provincie extra maatregelen aan (bovenop bovenstaande nationale maatregelen), die ook voor Brecht gelden:

Avondklok

 • iedereen moet thuis zijn tussen 23.30 en 06.00 uur (tenzij voor essentiële, niet-uitstelbare verplaatsingen - tijdens de hittegolf wordt de avondklok tijdelijk afgelast, de andere maatregelen blijven wel gelden en het sluitingsuur van de horeca blijft behouden
 • cafés en restaurants sluiten om 23.00 uur.

Mondneusmasker

 • iedereen boven 12 jaar is verplicht om een mondneusmasker te dragen op de openbare ruimte (straten, pleinen,…) én op plaatsen waar de fysieke afstand van 1,5 meter niet kan worden gewaarborgd
 • deze verplichting geldt niet tijdens het nuttigen van eten en drinken en in de private sfeer (thuis).
 • het verplicht dragen van een mondmasker geldt niet tijdens zwaar fysiek werk en het intensief sporten op plaatsen en momenten waarop het risico op overdracht van het virus nagenoeg nihil is (kort en uitzonderlijk passeren van een persoon)

Horeca

 • de fysieke afstand van anderhalve meter tussen de gezelschappen moet er altijd zijn, tenzij de gezelschappen van elkaar gescheiden zijn met een fysieke afscheiding
 • individuele registratie is verplicht
 • het gezelschap aan een tafel is beperkt tot 4 personen of tot 1 huishouden.

Winkelen

 • ook op markten mag je niet aan 'funshoppen' doen (je winkelt alleen en niet langer dan 30 minuten).

Telewerk

 • is verplicht, behalve wanneer dit volstrekt onmogelijk is.

Sporten

 • kinderen onder 12 jaar kunnen in groepen van maximul 50 personen onder begeleiding zowel indoor als outdoor contact- en contactloos sporten
 • voor jongeren tussen de 12 en 18 jaar is sporten toegestaan onder strikte voorwaarden (maximum 10 steeds dezelfde personen (tenzij een sport- of jeugdkamp), indoor en contact- en contactloos sporten mag, bij één op één contactsporten is mondmasker dragen verplicht)
 • volwassenen mogen enkel contactloos sporten in een groep van maximum 10 personen, indoor sporten mag slechts met 1 groep van maximum 10 personen per goed geventileerde, zichtbaar afgescheiden ruimte van minstens 100m2
 • sporten in niet-georganiseerd verband mag slechts contactloos in groep van maximaal 10 steeds dezelfde personen, indoor sporten mag slechts met 1 groep van maximum 10 personen per goed geventileerde, zichtbaar afgescheiden ruimte van minstens 100m2
 • Op onze sportpagina https://www.brecht.be/vrije-tijd/sport/sporten-corona vind je een meer gedetailleerd overzicht van alle regels rond sport in onze gemeente

De gedetailleerde regels en het volledige politieverordening van de gouverneur kan je hier nalezen.
 

Bijkomende Brechtse maatregelen

Besmet of vermoedelijk besmet?

 • Bel dan naar het gemeentelijk callcenter op het nummer 0800 23 310

Plan je een evenement?

 • Doe vooraf een aanvraag, dan wordt bekeken of dit onder voorwaarden kan georganiseerd worden.
 • wekelijkse markten vinden nog plaats

Recyclagepark

 • Mondmasker verplicht

 WZC Sint-Maria

We vragen om de richtlijnen goed toe te passen. Alleen samen kunnen we ervoor zorgen dat we het virus kunnen overwinnen. Aan de politie is gevraagd om met gezond verstand te handhaven. Deze maatregelen worden dagelijks geëvalueerd, daarom is digitaal communiceren de enige manier om juiste info te verspreiden. Geef de info door aan je minder digitale vrienden, buren of familieleden!

Info: algemene vragen over corona: 0800 14 689, specifieke vragen voor Brecht: 0800 23 310

Afbeeldingen