Navigatie:
Aanbod blinden en slechtzienden  |  Aanbod jeugd  |  Aanbod volwassenen  |  Leeszaal  |  Nieuwe tijdschriften  |  Nieuwe luisterboeken volw  |  Genre-etiketten ------------------------------------------------------------------

U bevind zicht hier :
HomeVRIJE TIJD & TOERISME>Bibliotheek>De bibliotheek>Aanbod blinden en slechtzienden
------------------------------------------------------------------

Daisy Boeken

De bibliotheek beschikt over een collectie Daisy-boeken. DAISY staat voor Digital Accessible Information System. Een Daisy-boek is een luisterboek dat in een studio wordt voorgelezen en wordt gebrand op een cd-rom. Het is het best beluisterbaar op de speciale Daisy-speler of via de Daisy-software (= gratis software) op een pc. De bibliotheek beschiktover een aantal exemplaren van de Daisy-speler. Deze kunnen worden uitgeleend aan particulieren en verenigingen.

Het voordeel van een Daisy-boek is dat u het kunt hanteren als een gewoon boek. U kunt het in één ruk uitlezen, maar u kunt ook bladeren van zin naar zin, van hoofdstuk naar hoofdstuk. U kunt stukken opnieuw beluisteren, stiekem vooruit lezen of een bladwijzer plaatsen om te beginnen waar u gestopt bent.

Voor wie?
Daisy-boeken zijn alleen bestemd voor lezers met een visuele of andere leesbeperking.


Grote Letterboeken

De bibliotheken van Brecht, Sint-Job-in-'t-Goor en Sint-Lenaarts hebben elk een collectie groteletterboeken. Er is een ruime keuze aan romans in allerlei genres: detectives, romantische en historische verhalen, familie- en streekromans.

Een overzicht van onze collectie groteletterboeken vind je in onze catalogus door te zoeken op het genre 'groteletterboeken' of gewoon door deze link te volgen.