Earth Hour Reeds 3de editie in België. Wij doen mee, jij toch ook !
Op zaterdag 26 maart 2011 tussen 20:30u en 21:30u, zullen talrijke personen het licht doven om een positief gebaar te maken tegen de klimaatverandering.
2011 – We doen het in het donker voor onze planeet!
Sinds de start in Sydney in 2007, is Earth Hour het grootste globale evenement geworden dat rekent op maatschappelijk betrokkenheid. Vorig jaar hebben één miljard mensen, in 4.597 steden, verspreid over 128 landen, hun lichten gedoofd. Door individuen, families, gemeenschappen, bedrijven…te verenigen voor een gemeenschappelijk doel, kunnen we een beweging in gang zetten en zorgen dat de toekomstige generaties ook kunnen genieten van een gezonde planeet. Iedereen kan deelnemen door Sinds de start in Sydney in 2007, is Earth Hour het grootste globale evenement geworden dat rekent op maatschappelijk betrokkenheid. Vorig jaar hebben één miljard mensen, in 4.597 steden, verspreid over 128 landen, hun lichten gedoofd. Door individuen, families, gemeenschappen, bedrijven…te verenigen voor een gemeenschappelijk doel, kunnen we een beweging in gang zetten en zorgen dat de toekomstige generaties ook kunnen genieten van een gezonde planeet.
Iedereen kan deelnemen door gewoon de lichten een uurtje te doven op 26 maart 2011, van 20.30u tot 21.30u. Op die manier tonen de burgers, de steden en de bedrijven hun steun aan de strijd tegen de klimaatverandering.
Earth Hour is gestart als een lokaal initiatief van WWF-Australië. Op 31 maart 2007 hebben 2,2 miljoen mensen in Sydney hun lichten gedurende een uur uitgeschakeld. De oproep van WWF bereikte vervolgens jaarlijks steeds meer mensen tot er in 2010 een deelnemersrecord bereikt werd: meer dan 4000 steden in 125 landen deden mee. Steden als Rome, Parijs, New York, Manilla, Mexico en tal van beroemde monumenten doofden hun lichten: de piramides van Egypte, de Verboden Stad in Peking, het vredesmonument in Hiroshima in Japan, Times Square in New York… In België werd vorig jaar het licht uitgeschakeld bij 750.000 gezinnen, maar ook in 324 steden en dorpen, en 671 bedrijven. Een enorm succes! Earth Hour is dus in enkele jaren uitgegroeid tot de grootste steun in de strijd tegen de klimaatverandering, op internationaal niveau maar ook in België.
Afspraak op 26 maart 2011 van 20u30 tot 21u30!
zie website
Earth Hour